Yönetim Kurulumuz

Ahmet Can (Merhum) - Can Bilya Kurucusu

Ahmet Can - Kurucumuz (Merhum)

1930 yılında doğmuştur. İş hayatına ilkokulu bitirdikten sonra köy ’de bakkallık yaparak başlayan Ahmet CAN, daha sonrasında amelelik, kamyon ve otobüs muavinliği, askerlik görevinden sonrada kamyon ve otobüs şoförlüğü yapmıştır.

1956 yılında İsmet Paşa İlkokulu karşısında tamircilik yaparak ilk işyerini açan Ahmet CAN 1959 yılında İstanbul Caddesi Fenni Fırın karşısına Konya’nın ilk Rulman, Keçe ve Kayış satışı yapan Can Bilya’nın ilk temelini Oto Bilyacı ismi ile atmıştır. 1965 yılında Eski Garaj Caddesinde ikinci şubesini açtıktan sonra 1976 yılında 1 yıl sağlık sorunları nedeni ile iş yerini Antalya ‘ya taşımıştır. 1976 senesinin sonunda tekrar Konya’ya geri dönerek Eski Sanayi Zülali Sokakta daha sonra Sanayi Çarşısı Sanayi Caddesinde tekrar kaldığı yerden daha da güçlü olarak  devam etmiştir. 6 Ekim 2000 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Mehmet Can - Yönetim Kurulu Başkanı

1957 yılında doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra Merhum Ahmet Can’ın yanına 1969 yılında çırak olarak işe başlamıştır. Baba ve oğul birlikte 1976 yılında Antalya ‘ya taşınmıştır. 1977 Yılında Konya ‘ya döndükten sonra Eski Sanayide tekrar işlerine devam etmişlerdir.

1991 yılında firmayı adi ortaklıktan Limited Şirketine çevirerek Oto Bilyacı isminden Mehmet Can Bilya San. Tic. Ltd. Şti. ismine değiştirmiştir. 1992 yılında şirketin Konya dışına çıkıp pazarlama yapmasının öncülüğünü yapan Mehmet Can halen yönetim kurul başkanlığı görevini yürütmektedir.

Mehmet Can
Ahmet Can - İcra Kurulu Başkanı

Ahmet CAN - İcra Kurulu Başkanı

1981 yılında dünyaya gelen Ahmet Can lise 1 sınıfından sonra tahsil hayatına ara vererek 1996 yılında 3. Nesil olarak Can Bilya firmasının bünyesine katılarak işin mutfağında, en alt kademede çalışmaya başlamıştır.

2002 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Firmanın Genel Müdürlük görevini üstlenmiş olup 2007 yılında firmanın ithalat yapmasına öncülük etmiştir. 2015 yılında ise firmamızın fren ekipmanları üzerine üretime başlamasını sağlamıştır. Halen firmamızın icra kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.