Çimento

Çimento - Can Bilya

Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile beraber en önemli başlıklarınızın üretimin sürekliliği olduğunu biliyor ve bu kapsamda Çimento piyasasına özel sınıflandırdığımız ürün gruplarımızı hizmetinize sunuyoruz.

Kestirimci bakım ürün ve sahada vermiş olduğumuz mühendislik hizmetlerimizle istenmeyen plansız duruşlarınızı minimum seviyeye indirebilir, enerji verimliliği sağlayabilir ve üretim kayıplarını önleyebilirsiniz.

Fırın en temel tahrik redüktörü, değirmen redüktörü, roller pres redüktörü olarak çimento piyasasında profesyonel olan, Ağır Sanayi redüktörleri için çözümler sunabiliriz.

Termal kamera görüntüleme ve raporlama, lazerli şaft kaplin ayarı, vibrasyon ve hasar analizi hakkında profesyonel teknik ekibimizden bilgi alabilir, güç aktarım ürünleri için uygun fiyat / yüksek kalite beklentinizi karşılayan ürün gruplarımızı inceleyebilirsiniz.

NSK Rulmanlarının Çimento Endüstrisi İçin Dört Faydası

Çimento endüstrisi için yeni rulmanlara yatırım yapmak, üretim verimliliğini artırmaya yönelik büyük bir adımdır. Bir rulmanı değiştirmenin maliyeti çok büyüktür ve birçok farklı faktöre bağlanabilir. Bunlar arasında fiziksel değiştirme, planlanmayan aksama süresi, yanlış ürün türüyle ilişkili maliyetler ve tedarikçi düzeltici eylemi yer alır.

Neyse ki, NSK tarafından sağlanan ve rulman arızasıyla ilişkili maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olabilecek çeşitli hizmetler bulunmaktadır. İşte en önemlilerinden dördü.

Çimento endüstrisinin kötüleşen performansı, büyük ölçüde teknolojinin eskimesiyle bağlantılıdır. Sonuç olarak, endüstri, daha iyi bir ürün kalitesi sağlamak için yeni teknolojiler getirmelidir.

Tek bir rulman arızasının tüm süreç üzerinde etkisi olabileceğinden, bu yenilikler hızla uygulanmalıdır. Sürecin mümkün olduğunca verimli olmasını sağlamak için modernizasyon hızının artırılması gerekiyor. Bakım maliyetlerini azaltmak için bir dizi teknolojik gelişme yapılmıştır.

Çimentonun yüzleşmesi gereken en önemli sorun toz sirkülasyonudur. Rulman gresinin içerdiği yüksek miktarda yağlama yağı nedeniyle bu toz, şaftın neden olduğu sürtünmeyi artırma eğilimindedir.

Toz kalıntılarının sürekli hareketi, kafes ceplerinin ciddi iç aşınmasına da yol açabilir. Sonuç olarak, şaftlar ve pinyonlar artık sabit bir şekilde yerleştirilmiş durumda kalmaz. Bu, aşınmanın artmasına ve yatakta yağ eksikliğine yol açmıştır.

Çimento endüstrisindeki rulmanları etkileyen bir diğer sorun da kirlenmiş yağlayıcıdır. Bunlar, erken rulman arızasının büyük bir nedeni olabilir. Bu nedenle, NTN-SNR bir çözüm geliştirmiştir.

Şirket, çimento endüstrisi için derin yivli, silindirik makaralı, küresel ve bilyalı rulmanlar dahil olmak üzere çok çeşitli rulmanlar sunmaktadır. TF serisi rulmanlar, daha yüksek hizmet ömrü ve daha fazla dayanıklılık sağlayan özel bir ısıl işlem teknolojisine sahiptir.

Çimento sektöründe kullanılan malzeme önemlidir. Yüksek sıcaklıklar ve aşındırıcı ortamlar yaygındır. Çimento endüstrisi için kullanılan malzemeler genellikle aşınmaya karşı oldukça dirençlidir.

TF’nin pek çok faydası arasında, malzemenin kire maruz kaldığında çatlamasını önlemesidir. Şirketin TF bazlı ürünleri ayrıca üstün termal direnç sunar. Bu, çimento endüstrisi için en iyi TF bazlı ürünlerin seçilmesinde önemli bir faktördür.

Çimento
Çimento

Rulmanların yanı sıra NSK, yol başlıkları, asansörler ve sıkıştırma ekipmanları dahil olmak üzere inşaat makineleri için eksiksiz bir rulman serisi de üretmektedir. Döner fırın, bir çimento fabrikasındaki en büyük döner ekipman parçasıdır. Bu ekipmanda sıcaklık çok yüksektir.

Bir arıza durumunda tüm fırına zarar verebilir, bu nedenle çimento endüstrisi için rulmanların son derece dayanıklı olması gerekir.

Rulmanlar yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir. NSK Süper Dayanıklı (STF) çelik malzeme, kirlenmeye karşı dirençli ve makinelerin performansını artıran patentli bir malzemedir.

Uygun yağlama ile birlikte Süper Sert (STF) çelik rulmanlar, yüksek yüklü uygulamalarda rulmanın beklenen ömrünün 10 katına kadar çıkabilir. NSK, rulmanlara ek olarak, çimento endüstrisi için özel olarak tasarlanmış başka ürünler de sunmaktadır.

Yüksek hızda çalışmasına rağmen, NSK’nın yüksek performanslı oynak makaralı rulmanları, çimento fabrikalarındaki ekipmanların güvenilirliğini artırdı. Bu rulmanlar, %27’ye kadar kül içeriğine kadar sıcaklıklara dayanabilir.

Bu kül seviyelerini tolere eden bir çimento fabrikası oldukça verimlidir. Konveyör bantlarının ömrünü en üst düzeye çıkarmak için silindirlerin ömrünü uzatmak önemlidir. NSKHPS ™ oynak makaralı rulman, şaft yapımında özel yüzey işleme teknolojisi ve gelişmiş malzemeler kullanır.