Demir – Çelik

Demir - Çelik - Can Bilya

Demir – Çelik Sanayi’nin lokomotif sektörlerinden biri olarak Demir – Çelik piyasasında hammadde işleme, kütük, haddeleme vb. pek çok aşamada en yüksek verimi almanızı sağlayacak demir çelik rulmanları için pek çok alternatif ürün sunabilmekteyiz.

Yüksek performanslı zincir, kayış, kaplin gibi güç aktarım ürünlerimiz yanında dört sıralı hadde rulmanları, ark ocağı ve potalarınızda slewing rulmanları ve daha pek çok demir çelik piyasasına özel tasarlanmış güç aktarım ürünlerimiz ile üretim devamlılığını sağlamanıza yardımcı olabiliriz.

Demir-Çelik kritik ekipmanlarınızın vibrasyon, sıcaklık, devir vb. Gibi verilerinin online izlenmesine olanak sağlamayı başaran sistemlerimiz hakkında bilgi almak için bizi arayın.

Demir Çelik Sanayi Rulman Örnekleri

Demir Çelik Endüstrisinde rulmanların yüksek verimli ve dayanıklı olması gerekir. Bu, hareket sistemlerinin sürekli çalışmasından kaynaklanmaktadır. Değirmenlerdeki farklı tipteki merdaneler, dişliler ve miller, farklı rulman tipleri gerektirir. Neyse ki, birçok üretici bu ürünlerden çok çeşitli sağlar. İşte bu ürünlerin en yaygın markalarından bazılarına örnekler. Bu rulmanların çeşitli çeşitlerini çevrimiçi arama motorları aracılığıyla bulabilirsiniz.

Sertleşebilirlik çeliğin temel bir özelliğidir. Bir çeliğin belirli koşullar altında sertleşme yeteneğidir. Bir çeliğin bileşimi, rulman kalitesi için önemli olan özelliklerini etkiler. Örneğin, sertleşebilirlik bir rulmanın ömründe önemli bir faktördür. Amacı ne olursa olsun, sertleşebilirliği bu ürünün kullanım ömrünün belirlenmesinde büyük rol oynar. Bileşimi ayrıca dayanıklılığını da etkiler.

NSK, Demir ve Çelik Endüstrisi için eksiksiz bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Bu ürünler yüksek sıcaklıklara, aşırı yüklere ve zorlu ortamlara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca daha uzun hizmet ömrü sunarlar. Aşırı sıcaklıklara ve aşırı düşük dönüş hızlarına bile dayanabilirler. Ve şirket metal yapım endüstrisinde küresel bir lider olduğundan, ekipmanınız için en uygun rulman çözümlerini sunmak için NSK’ya güvenebilirsiniz. Kapsamlı ürün portföyümüz, uygulamanız için en iyi çözümü seçmenize olanak tanır.

WTF Rulman Çeliği, haddehane uygulamaları için mükemmel bir seçimdir. Serttir ve düşük tork özelliklerine sahiptir. Dayanıklı keçeleri, tortu penetrasyonuna karşı dayanıklıdır ve yatakların yeniden yağlanması çok kolaydır. Kalıplanmış yağ tasarımı, başıboş yağ buharını ortadan kaldırır. Bakım maliyetlerini azalttığı ve aynı zamanda son derece dayanıklı olduğu için bu uygulamalar için en iyi seçimdir. Bunlar, Demir ve Çelik Endüstrisindeki yüksek performanslı uygulamalar için idealdir.

Demir ve Çelik Endüstrisi için tipik uygulamalar, muylu yuvalarındaki oynak makaralı rulmanları ve dönüştürücü destekleri ve dikme blokları için büyük boyutlu oynak makaralı rulmanları içerir. Ve NTN-SNR, çelik üretim süreciniz için çözümler sunmaya kendini adamıştır. ULTAGE (r) serisi demir ve çelik rulmanlar, şiddetli kirliliğe ve aşırı titreşime dayanabilir. Ayrıca Demir ve Karbon endüstrileri için çok çeşitli uzman çözümler sunarlar.

Cooper ve Demir Çelik Endüstrisinin uzun süredir devam eden bir ilişkisi var. Örneğin, Ovako Steel tarafından üretilen çeliğin kalitesi, yüksek kaliteli çelikle eş anlamlıdır. Aslında, şirketin yüksek kaliteli sinterleme ekipmanı, bu patentli teknolojilerin çoğuna sahiptir. Sonuç olarak, NSK rulman serisi, bu endüstriler için en iyi seçim olma ününe sahiptir.

NSK Ultra-Large ayrık rulmanlar, demir ve çelik endüstrisi rulmanlarının en popüler türleri arasındadır. Benzersiz tasarımları, bakımı %35’e kadar azaltır. Ayrıca bu merdanelerin boyutlarının büyük olması onları geleneksel merdanelere göre daha verimli kılmaktadır. Boyutları da rulmanların kullanım ömründe önemli bir faktördür. Düşük hız yetenekleri, üreticinin üretim kesintilerini %35’e kadar en aza indirmesini sağlar.

Demir çelik endüstrisinde, NSK’nın ürünleri yüksek kapasitelere sahiptir ve cezaya karşı dayanıklıdır. Örneğin, vinçlerde kullanılan yüksek kapasiteli silindirik makaralı rulmanlar, ağır hizmet taleplerine dayanabilecek yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Ayrıca zorlu yağlama koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca yüksek kapasiteli rulmanlara sahip olarak bakım yükünü en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca metali pas ve kirlenmeye karşı korumak için temas contalarına sahiptirler.

Demir çelik endüstrisinde, STF, sızdırmaz makaralı boyun rulmanı sunan ilk şirket olarak tanıtıldı. Bu ürünler yüksek kapasiteye sahiptir ve süper TF çelikten imal edilmiştir. STF-RV rulmanları, silindirik makaralı ve konik makaralı rulmanların bir kombinasyonudur. Yüksek kapasite, daha iyi bir yük dağılımı sağlar ve yağlama maliyetlerini azaltır. STF-RV serisi makaralı boyunlu rulmanlar iyi bir seçimdir.

Makro kapanımlar, işlem sırasında çeliğe sıkışan büyük parçacıklardır. Bunlar, bir bileşenin performansı için son derece önemlidir. Tespit edilmesi zordur ve yataklarda yaygın bir sürtünme kaynağıdır. Bu nedenle, yataklardaki olası kirleticileri belirlemek ve refrakter malzeme içermediğinden emin olmak önemlidir. Bu, en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.