Koyo Rulmanları

Koyo Rulmanları - Can Bilya

Koyo, JTEKT Corporation altında faaliyet gösteren bir rulman markasıdır. JTEKT şirketi, dış çapı 7 metreyi bulan süper büyük rulmanlardan, iç çapı 1 mm den küçük minyatür rulmanlara kadar geniş bir ürün yelpazesini tasarlayıp üretir. En son üretim teknikleri ve malzemelerinin en iyisini kullanarak JTEKT Corporation hibrit seramik rulmanları tasarlamıştır ve yanı sıra zorlu çalışma koşulları altında çalışabilecek rulmanların geniş bir grubunu oluşturmuştur. Bunun nedeni, şirketin modern endüstrinin temsilcilerinin her zamankinden daha yüksek ve daha karmaşık taleplerini karşılama amacıdır.

JTEKT şirketi, yedi ülkede bulunan on sekiz üretim tesisine sahiptir. Bunun da ötesinde, üç kıtada faaliyet gösteren altı teknik araştırma ve geliştirme merkezi vardır. Koyo otomotiv, tarım ve inşaat sanayii, ağır sanayi, çelik ve rüzgar türbinleri üretim sektörü, dişli üretimi, redüksiyon dişlileri, elektrikli motor ve genel makine gibi anahtar pazarlara faaliyetlerini odaklayarak, hem orijinal ekipman üreticilerine (OEM), hem de tedarikçilere yenilikçi çözümler sunar. Koyo markasının otomotiv ve endüstriyel makine üreticileri arasında tanınmış olmasının başka bir sebebi, tüm imalat tesislerinin ISO/TS 16949 standardına onaylı olmalarıdır.

Ek olarak, dört ana ürün grubu alanında oluşturulmuş teknik bilgi tabanı kullanılır. Böylece, endüstriyel otomasyon sistemleri, hassas aletler, ısıl işlem fırınları, elektronik cihazlar ve çok daha fazlası gibi tamamlayıcı ürün hatlarını geliştirebilir

Koyo Rulman

Koyo rulmanı, dayanıklılığı ve güvenilirliği ile mükemmel bir itibar kazanmıştır. Japon şirketi, uzun bir rulman üretimi geçmişine sahiptir ve şu anda dünyanın en büyük tedarikçilerinden biridir. Hem otomotiv hem de endüstriyel pazarlar için geniş bir ürün yelpazesi ile tanınmış bir markadır. Koyo markası, tesislerinde ISO/TS 16949 sertifikası almıştır. Birçok otomotiv ve endüstriyel uygulama Koyo rulmanlarını kullanır.

Şirket, imalatta dünya lideridir ve rulman ve direksiyon sistemlerinin lider tedarikçisidir. 1921 yılında Bay Ikeda tarafından kurulmuş ve yüksek kaliteli ürünlerin ve direksiyon sistemlerinin imalatını içerecek şekilde genişlemiştir. Marka güvenilir ve profesyonel olmasıyla tanınır ve Çin “rüyasının” gerçekleşmesine yardımcı olur. Güvenilir performansı ve üstün kalitesinin yanı sıra Koyo, çevrenin korunmasına da bağlıdır.

Koyo, otomobil rulmanlarının lider üreticisidir. Rulman yelpazesi, makaralı, iğneli ve itici içerir. Arabalar ve demiryolları dahil olmak üzere büyük makinelerin dişli kutularında ve pinyon millerinde kullanılırlar. Ayrıca takım tezgahlarında ve büyük tarım ekipmanlarında da yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Büyük boyutu, daha küçük uygulamalar için uygun hale getirir. Ancak, bir Koyo rulmanı satın almadan önce tam boyutlarını bilmek önemlidir.

Şirket ayrıca Dünya Rulman Birliği (WBA) üyesidir. Havacılık ve otomotiv parçaları üretir ve dünya çapında birçok üretim tesisine sahiptir. İşi, dünyada ve Japonya’da oldukça rekabetçidir ve Koyo, büyük bir hızla büyümüştür. Dünya çapındaki varlığı ve güçlü bir marka imajı ile dünyanın en çok satan markaları arasındadırlar. Bu nedenle Koyo rulman en çok satan markalardan biridir.

Bir Koyo rulmanı, otomotiv endüstrisinde mükemmel bir üne sahiptir. Dünyanın üçüncü büyük rulman üreticisidir. Şirket, erişimini genişletmek için Çin’deki çeşitli ortaklarla birlikte çalışıyor. Çin’deki bazı ortaklar da şirkete bağlı ve Japonya’daki en büyük üçüncü şirket. Firmanın ürünleri bilyalı, makaralı ve itici olmak üzere çeşitli tiplerde mevcuttur. Marka uzun süredir piyasada olduğu için Asya pazarında güçlü bir varlık oluşturmayı başardı.

Şirketin ürünleri iğneli rulmanlardan silindirik makaralı ve oynak makaralı rulmanlara kadar uzanmaktadır. İğneli rulmanlar özellikle popülerdir ve hemen hemen her hız gereksinimini karşılayabilir. Eğik makaralar ve sabit bilyalı rulmanlar, esas olarak yüksek hassasiyetli makinelerde kullanılır. Kafesli stil, şaft bükme ve yüksek hızlı hareketler için daha iyidir. Tam tamamlayıcı stil, çok fazla kararlılık ve doğruluk gerektiren makineler ve diğer uygulamalar için mükemmel bir seçimdir.

Şirket, iğneli rulmanlar ve sabit bilyalı rulmanlar üretmektedir. Her ikisi de yüksek hızlı çalışma için uygundur. İğneli rulman, bilyalı rulmanlardan daha dayanıklıdır. Eksenel yük kapasitesi, temas açısı a tarafından belirlenir. İki tip yatak yağlanabilir. Eksenel yük kapasitesi, a ve b temas açıları tarafından belirlenir. Bu tür bileşenlerin birbirleriyle uyumlu olacak şekilde yapıldığını anlamak önemlidir.

İğneli rulman, en yaygın rulman türüdür. İğneli rulmanlar genellikle bilyalı muadillerinden daha dayanıklıdır. Ayrıca standart bilyalı rulmanlardan daha hafiftirler. Şaftlar ağır makinelerde kullanılır. Silindirik palet makaralı rulman, ağır ekipman için yaygın olarak kullanılmaktadır. Temas açısı 15 ila 40 derece arasında değişebilir. Koyo iğneli yatak, en pahalı şaft türüdür. Tek bir paketin maliyeti, farklı boyutlar ve stiller arasında değişir.

Bir Koyo rulmanı, en popüler bilyalı rulman türlerinden biridir. KOYO markası hem bilyalı hem de iğneli rulmanlarda liderdir. KOYO, Japonya’daki en popüler rulmanlardan biridir. Kam takipçisi yataklarına ek olarak, pistonlu döner burçlu yataklar, iğneli rulmanlar ve bilyelerin de lider üreticisidir. Tüm bu Koyo türlerinin benzersiz bir özelliği vardır: malzemeleri sert ve hassastır.

Koyo Rulmanlar Avrupa

Almanya’da bulunan Koyo Bearings Europe, Japon şirketinin küresel ağının önemli bir parçasıdır. Şirketin merkezi Heidelberg’dedir ve bölgede 8000’den fazla çalışana sahiptir. Koyo, bilyalı ve makaralı rulmanların yanı sıra hibrit seramik ve neopren rulmanlar da üretmektedir. Bu ürünler zorlu ortamlar için tasarlanmıştır ve güvenilirlik için endüstri standardıdır. JTEKT grubunun çeşitli ürün portföyü, dünyanın önde gelen birçok üreticisi tarafından güvenilmektedir.

1990 yılında kurulan Koyo Bearings (Europe) Ltd., Japon devi JTEKT Corp’un bir bölümüdür. Şirket, endüstriyel ve otomotiv kullanımı için rulmanlar, dişliler ve tahrik elemanları üretmektedir. RelSci’deki varlığı, kalite ve yeniliğe olan bağlılığının bir yansımasıdır. Uzun süredir devam eden itibarına rağmen, şirket son on yılda önemli bir dönüşüm geçirdi. Şirket şu anda Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 2.000’den fazla çalışanı ile rulman teknolojisinde bir liderdir.

1935 yılında kurulan Koyo Seiko, Japonya’nın Osaka şehrinde özel bir şirketti. Başlangıçta ithal rulmanların distribütörüydü ancak 1960’larda kendi markasını üretmeyi başardı. Bugün şirket, Avrupa’da ve tüm dünyada Koyo rulmanları üretmekte ve satmaktadır. Üretim yetenekleri, süper boyuttan ultra yüksek hassasiyete ve hatta süper büyük boyuta kadar uzanmaktadır.

Ünlü Japon üretici, bilyalı ve eğik bilyalı rulmanlarda uzmanlaşmıştır ve 18’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Şirketin üç kıtada altı Ar-Ge Teknik Mühendislik Merkezi bulunmaktadır. Sonuç olarak, Koyo müşterilerine en yüksek kalitede rulmanları rekabetçi fiyatlarla sunabilmektedir. Bu çeşitlilik arz eden ürün yelpazesiyle Koyo, Avrupa’nın önde gelen rulman üreticilerinden biridir. Uzmanlardan oluşan ekibimiz, uygulamanız için doğru rulman hakkında bilinçli kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Şirket, makinelerine yüz maskeleri ve havalandırma sistemi de dahil olmak üzere koruyucu ekipman yerleştirdi. Şirket ayrıca tüm makinelere aspiratör taktı. Ayrıca şirkete PS3000 para cezası verildi. Şirket daha önce yetersiz makine koruması ve benzer bir davadan hüküm giymişti. Neyse ki, bu vakalar işletmenin faaliyetlerini etkilemedi. Hepsi, makinelerin hızlı tempolu doğasının bir sonucuydu.

KOYO Sıkça Sorulan Sorular

 • Koyo rulman ne mal
 • Koyo rulman mensei
 • Koyo Japan
 • Koyo bearing
 • Koyo katalog
 • Koyo Rulman fiyat listesi
 • Koyo catalog
 • Koyo Rulman bayileri
 • Koyo rulman Türkiye distribütörü
 • RULMAN TİCARET ÜMRANİYE
 • Koyo rulman kataloğu
 • Koyo Japan
 • Koyo bearings
 • Rulman Dünyası
 • koyo bearings
 • koyo radiator
 • koyo loans
 • koyo ramen
 • koyo blanket
 • koyo cabe
 • koyo astoria
 • koyo pigsa
 • koyo store
 • koyo japan
 • boomer koyo giya
 • vromor koiyo giya
 • bulelani koyo
 • salonpas koyo
 • chord koyo langit ambi bumi
 • manfaat koyo kinoki
 • budiman rojo koyo
 • koyoharu gotouge
 • koyomi highball