GBC

GBC - Can Bilya

GBC Mehmet Can Bilya 1959 yılında Kurucumuz Ahmet Can tarafından Konya İstanbul Caddesinde Rulman ve Endüstriyel Ekipman satışı ile ticaret hayatına başlamıştır. Bugün Aslım Caddesinde 10,500 m2 yeni hizmet binasında müşterilerine hizmete devam etmektedir. Mehmet Can Bilya bugün 3. Kuşağın iş başında olduğu bir aile şirketi olarak iş hayatına devam etmektedir.

Mehmet Can Bilya 7,500 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 10,500 m2 alan üzerine kurulmuş modern teknolojik üretim tesisinde müşterilerine en hızlı şekilde hizmet vermektedir.

Güçlü markaların distribütörlüklerini yapan Mehmet Can Bilya, yurtiçi ve yurtdışı müşterilerinin taleplerine uygun rulman ve rulman ekipmanlarını ve her türlü ihtiyaca göre mamul veya yarı mamullerin ithalatını da gerçekleştirmektedir.

Müşterilerine kaliteli ve ekonomik ürünler sağlayarak takdirlerini kazanmaya devam etmek olan Mehmet Can Bilya, doğruluk ve dürüstlük anlayışı ile, 61 yıllık geçmişi, koşulsuz müşteri memnuniyetini prensip edinen profesyonel kadrosu ile rakiplerinden ayıran başlıca özelliklerindendir. Mehmet Can Bilya sektöründe Konya’nın lider firmasıdır.

Deposunda bulundurduğu 25,000’den fazla ürün çeşidiyle müşterilerine en hızlı şekilde hizmet vermektedir. Ekonominin zor günlerinde personelinin tamamen arkasında duran Mehmet Can Bilya bugün itibariyle 100’den fazla personeliyle devam etmektedir.

GBC Rulman Segmanı Takmanın Faydaları

Rulman Segmanı, sabit bilyalı yatağın önemli bir parçasıdır. Bu rulmanların dış yüzünde bir kanal vardır ve merkeze veya asılı fanlara monte edilebilir. Radyal kurulumlarda da kullanılabilirler ve iç ve dış halkalarla birlikte gelebilirler. Bu makale, bu tutma halkalarının montajı ve her birinin faydaları hakkında bilgi sağlayacaktır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin. Bu makale, her bir halka tipinin faydalarını ve kullanım durumlarını tartışacaktır.

Mil kilit somunu olarak da bilinen bir rulman kilit somunu, bir mil üzerinde bir rulman tutan dişli bir bağlantı elemanıdır. Altıgen bir şekle sahiptir ve tipik olarak çelikten yapılır. Bir rulman kilit somununun dış çapı, iç çapından daha geniştir, bu da kurulum sırasında kırılma olasılığını azaltır. Standart bir kilitleme halkası dişlidir ve cıvatalı tertibatı gevşeten titreşim olasılığını azaltmak için bir naylon ek içerir.

Rulmanları kilitlemenin yanı sıra, yatağı bir mil üzerinde sabitlemek için bir Rulman Segmanı da kullanılabilir. Somun, yatağın dönmesini önlemek için anahtarlı bir yuva ile işlenmiştir. Somun anahtarı yuvasının uçları, somundaki işlenmiş oluklara yerleştirilir ve ardından işlenmiş omuza yerleştirilir. Bu tip tespit somunları aynı zamanda ‘mil kontra somunları’ olarak da adlandırılabilir. Bu cihazlar, tarım ve otomotiv endüstrilerinde millerdeki yatakları sabitlemek için kullanılır.

Tutma halkasının başka bir türü de ayar vidasıdır. Bir milin oluğuna veya omzuna takılan küçük dairesel bir metal bileşendir. Somunu yerinde tutmak için sürtünme kuvveti kullanır. Bu kilit somunları, satın almaları ve kullanmaları daha ucuz olduğu için geleneksel bağlantı elemanlarından daha etkilidir. Ayrıca diğer bağlantı elemanlarına göre kurulumu daha uygundur. Tutma halkası çok çeşitli malzeme ve stillerde mevcuttur.

Tek bir bölünmüş mil bileziği, tek parça bir kelepçeli bileziktir. Bir şaft bileşenini sabitlemek için kullanılır. Ayar vidası, mile “sıkışan” girintili, sağlam bir halkadır. Bu tür halka daha yumuşak malzemeler için en uygundur. Milin kaymasını önlemek için bu tutma halkaları çok sıkı sıkılmamalıdır. Yaka mekanik bir durdurucudur ve dikkatli bir şekilde takılmalıdır.

Kalite Belgemiz

GBC