Kâğıt ve Ambalaj Sanayi

Kâğıt ve Ambalaj Sanayi - Can Bilya

Kağıt ve ambalaj piyasasında, ister kağıt hamuru üretimi, ister kağıt, karton, oluklu mukavva üretimi olsun tüm üretim ekipmanlarınızın yüksek çalışma performansıyla maliyetlerini düşürerek, planlanmamış arıza duruşlarınızı en aza indirebilmeyi amaçlıyoruz. Kağıt, karton, oluklu mukavva ve ambalaj piyasasına özel çözümlerimiz arasında yer alan kestirimci bakım hizmetlerimiz, merkezi yağlama sistemleri projelendirme, vals rulmanlarının yeniden kullanımı için yenileme çalışmalarımızla maliyet verimliliğinizi de destekleyebiliriz.

Kritik ekipmanlarınız üstünde yüksek burulma dayanımlı ve alternatif çözümler yaratan kaplin yelpazemiz, ağır hizmet ve devamlı çalışan konveyörleriniz için geniş redüktör yelpazemiz, online ve yarı online izleme sistemleriyle arızaların daha önce tahmini ile üretim kayıplarını engelleyebilmek için deneyimli teknik ekibimizle sizlere hizmet sunmaya devam etmekteyiz.

Kağıt ve Ambalaj Endüstrisi Rulmanları

Kağıt ve ambalaj endüstrisi için en yüksek talepler rulmanlara yöneliktir. Bu bileşenler yoğun ısıya ve neme maruz kalır ve yüksek hızlara dayanmalıdır. Bitmiş kağıdın kalitesi güvenilir yataklara bağlıdır. Ek olarak, yataklar yüksek şaft sapmalarına dayanabilmelidir. Schaeffler, kağıt ve ambalaj endüstrisi için benzersiz bir ürün grubu geliştirdi. Patentli tasarımlarımız kağıt endüstrisinin özel ihtiyaçlarına uygundur.

Kağıt ve paketleme makineleri, yüksek hızlı bilyalı rulmanlar gerektirir. Çok çeşitli uygulamalar için tasarlanmıştır. Lineer hareketli rulmanlar, yüksek nem içeriğinin gerekli olduğu kağıdın dönüştürülmesinde kullanılır. Bu tür kağıt makinesi yatakları son derece hassastır ve 40.000 rpm’ye kadar hızlara dayanabilir. Bu rulmanlar ayrıca mil sapmasına ve çalışma sıcaklıklarına dayanabilmelidir. Bu özellikler kağıt makineleri için çok önemlidir.

Kağıt ve ambalaj endüstrisi rulmanları için ana zorluk, yüksek hızlı işlemlerdir. Neyse ki, kendi kendini yağlayan polimer bileşenlerin bu işlemlerde büyük rolü vardır. Bu bileşenler yoğun ısıya ve neme dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu rulmanların tasarımı ve kalitesi, çok çeşitli çalışma koşullarına dayanabilmelidir. Aslında, bu bileşenler kağıt makineleri için mükemmel bir seçimdir.

Bu müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için, bu rulmanların gerekli tüm gereksinimleri karşıladığından emin olmalıyız. Bir kağıt makinesi, yüksek kaliteli rulmanlar gerektirir. Yüksek hızlı bir kağıt makinesi, hem eksenel hem de radyal yüklere dayanabilecek rulmanlara sahip olmalıdır. Popülaritelerine rağmen, hemen hemen her endüstride kullanıldıkları için kağıt yapımı için gereklidirler. Yüksek hızlı rulmanların önemi göz ardı edilemez.

Piyasada bulunan farklı rulman türleri arasında kağıt yapım makinelerinde oynak makaralar kullanılmaktadır. Bunlar tipik olarak dönüştürücüler gibi ikincil işlem ekipmanlarında kullanılır. Yüksek hızlı çalışma için tasarlanmışlardır ve çok çeşitli uygulamalar için uygundurlar. Ek olarak, güvenlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır ve endüstrinin ihtiyaçları için idealdir. Bu rulmanlar, makinelerin çekirdeğidir ve bu nedenle makinenin verimliliği için çok önemlidir.

Kağıt yapım süreci yüksek sıcaklıklar gerektirir ve bu süreçte kullanılan rulmanların bu sıcaklıkları kaldırabilmesi gerekir. NSK TL serisi rulmanlar, özellikle kağıt yapım endüstrisi için tasarlanmıştır. Yüksek kaliteli tasarım özellikleri, en yüksek sıcaklıklarda üstün performans sağlar. TL serisi ürünler çeşitli ebat ve tiplerde mevcuttur. Aslında NSK TL rulmanları, çeşitli uygulamalara sahip makineler için uygundur.

Kağıt ve ambalaj endüstrisi, bireysel oynak silindirlere ek olarak, makineleri için SKF rulmanlarını kullanır. Ortaklıkları 1951’de Valmet’in SKF rulmanlarını kullanan bir kağıt yapım makinesini ilk kez kurmasıyla başladı ve ilişki o zamandan beri küresel bir ortaklığa dönüştü. Bu hedeflere ulaşmak, yüksek kaliteli gıda ve paketleme ekipmanlarına yatırım yapmayı gerektirir. Doğru bilyalı rulmanları seçmek çok önemlidir. Ekipmanınız için doğru tipte rulmanlara sahip olmak, uzun ömürlü, güvenilir bir ürün sağlayacaktır.

Monte edilmiş rulmanlar birkaç şirket tarafından üretilmektedir. SKF’nin ürünleri, piyasadaki en gelişmiş ve güvenilir rulmanları içerir. Yüksek kaliteli bir rulman kullanmak, paketleme makinenizin verimliliğini artıracaktır. Verimliliği artırmaya ve işçilik maliyetlerini düşürmeye yardımcı olacaktır. İşletmenizde yalnızca en kaliteli montajları kullanmak önemlidir. Uygulamanız için hangi tip montajların doğru olduğundan emin değilseniz, bugün Ritbearing ile iletişime geçin!

FAG, kağıt ve ambalaj endüstrisi için yüksek kaliteli rulmanlar sunar. İster oynak ister silindirik makaralı rulman olsun, FAG’ın paslanmaz çelik ürünleri maksimum rijitlik ve minimum salgı hatası için tasarlanmıştır. X-life stili iğneli yatakları, daha yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve dinamik yanlış hizalamayı telafi edebilir. Bu tip rulmanlar ayrıca paslanmaz çelik, seramik ve seramik dahil olmak üzere çeşitli malzemelerde mevcuttur.

SKF’nin makaralı rulmanlar, döner ekipman ve malzeme bilimi konusundaki kapsamlı bilgisi, geleneksel yöntemlerden yüzde 50 daha ucuz önerilerde bulunmasını sağlar. Gelişmiş simülasyon araçları, herhangi bir uygulama için en iyi çözümü belirlemeye yardımcı olabilir. Geleneksel seçim yaklaşımlarından farklı olarak SKF çözümleri, kağıt ve ambalaj endüstrilerinde maliyetlerde yüzde 60’a varan oranda tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Eksiksiz bir X-ray dereceli rulman serisi ile artık tesisinizdeki makinenin iç işleyişini görüntüleyebilirsiniz.