Tarım

Tarım - Can Bilya

Tarım Sektörüne Uygun coğrafi konumumuz ve kaynaklarımızın bolluğunun etkisiyle tarım sektörü belli başlı üretim alanlarından birisi olmaya devam etmektedir. Tarım makinelerinin her sezona hazır bir biçimde başlaması ve sezon boyunca tam kapasite ile çalışması önemlidir. Bunun için, tarım piyasasına özel tasarlanmış yataklı rulmanlar, diskaro porya rulmanları, goble porya rulmanları, saç yataklar, balya makine zincirleri, silaj ambalajlama zincirleri, mibzer zincirleri, yem karma redüktörleri ve elektrik motorlarının yanında biçerdöver kayışları, özel zincir dişli, kasnak vb. Gibi pek çok güç aktarım ürünümüz ile kesintisiz çözümler sunabilmekteyiz.

Tarım Sanayi Rulmanları

C&U’nun tarım sektörü rulmanları, yüksek kalite, düşük sürtünme performansı ve dayanıklılıkta en iyisini sunar. Bu ürünler en yüksek hızlara ve radyal eksenel yüklere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, C&U’nun ürün yelpazesi, sertleştirilmiş çelikten hassas işleme ve eğik bilyalı rulmanlar dahil olmak üzere çok çeşitli stillerde mevcuttur. Ayrıca, bu şirketin özel ürünleri de özel tasarımlarda mevcuttur ve müşterilere benzersiz gereksinimleri için geniş bir çözüm yelpazesi sunar.

GGB’nin tarım sektörü rulmanları kendinden yağlayıcıdır ve yüksek eksenel ve radyal yüklere dayanabilir. Ayrıca, yeniden yağlama sistemleriyle de temin edilebilirler, bu da onları her zaman çalışır durumda tutmayı kolaylaştırır. Bu ürünlerin yeniden yağlama sistemleri, optimize edilmiş geometrisi ve çok sayıda sızdırmazlık sistemi, onları çeşitli tarımsal uygulamalar için en iyi seçim haline getirir. Ayrıca, maksimum dayanıklılık sağlayan katı çevre düzenlemelerine de uyarlar.

Tarım endüstrisi rulmanlarının en önemli özelliği yüksek hassasiyet seviyeleridir. Yüksek doğruluk seviyelerine sahiptirler ve en zorlu koşullara dayanabilirler. Ayrıca, bu rulmanların yüksek kalitesi, mil veya flanş kontaminasyonu riskini en aza indiren çok katmanlı sızdırmazlık dudaklarıyla sağlanır. Ayrıca GGB’nin yağlayıcı içermeyen çözümleri de uygun maliyetlidir. Bu teknolojiler, GGB’nin ağır hizmet tipi tarımsal rulmanlarını çok çeşitli endüstriyel uygulamalar için en iyi seçim haline getirir.

Tarımsal rulmanların performansı, ekipman tipi, çalışma hızı ve yağlama sistemi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Örneğin, dört nokta temaslı bilyalı rulman, çiftçilik için en iyi seçimdir. Bu tip tarımsal rulmanlar, yüksek yük kapasiteleri ve mükemmel korozyon direnci nedeniyle tarım ekipmanları için idealdir. Ek olarak, mükemmel şok ve titreşim toleransına sahiptirler ve bu da onları zorlu koşullar için mükemmel bir seçim haline getirir.

Tarım makineleri, endüstrinin taleplerine dayanan yüksek kaliteli rulmanlar gerektirir. Ayrıca tarım makinelerinin bileşenlerinin sağlam ve olumsuz çevre koşullarına dayanıklı olması gerekir. Ayrıca, en yüksek performansa ve uzun süreli operasyonlara izin verecek şekilde dayanıklı olmalıdırlar. Çeşitli üreticiler, farklı ihtiyaçlar için çok çeşitli Tarımsal Sanayi Rulmanları sunmaktadır. Örneğin oynak makaralı rulmanlar traktörlerde, biçerdöverlerde ve diğer benzer makinelerde kullanılır.

Tarım endüstrisi rulmanlarının performansı ve dayanıklılığı büyük ölçüde kullanılan malzemelere bağlıdır. Traktörler söz konusu olduğunda, NTN Tarım Rulmanları üstün kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve aynı zamanda en zorlu tarım ekipmanlarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Geniş bir ürün yelpazesi ile NTN, tarım endüstrisindeki tüm büyük OEM üreticilerini desteklemektedir. Yüzyılı aşkın bir süredir Amerikalı çiftçiler için güvenilir bir marka ve yüksek kaliteli tarım ekipmanlarının lider tedarikçisi olmuştur.

NKE’nin tarımsal üniteleri, çiftçiler için verimli ve uygun maliyetli bir seçenek sunar. Bu ürünler tarım sektörü için özel olarak tasarlanmıştır ve daha fazla verim sağlamak üzere tasarlanmıştır. Tarihsel olarak, tarım makinesi üreticileri tek bir rulman için on ayrı parça satın almak zorundaydı. Neyse ki, NKE Tarım Üniteleri mükemmel bir çözümdür. İşlenmiş bronz rulmanların aksine, bu ürünler ayrı ayrı satın alınabilir ve birkaç dakika içinde monte edilebilir.

Tarım ekipmanları, tarlanın zorlu koşullarına dayanabilecek rulmanlar gerektirir. Bu rulmanlar, her türlü hareketli mekanik bileşene nüfuz edebilecek kire ve diğer parçacıklara karşı dayanıklı olmalıdır. Ayrıca aşırı sıcaklıklara, aşınmalara ve şoklara maruz kalmamalıdırlar. Ek olarak, tarımsal endüstriler ayrıca tarımsal endüstriyel sınıf gres kullanır. Sonuç olarak, bu ürünler bu makineler için daha uzun ömür ve daha yüksek güvenilirlik sağlayacaktır.

Çok çeşitli kullanımlar için NTN’den çok çeşitli tarımsal ekipman rulmanları mevcuttur. Şirket, tırmıklar, balya makineleri, diskli tırmıklar ve tohumlama için tarım ekipmanı yatakları sunmaktadır. Yatakları ayrıca yağ pompaları, yağlama ekipmanı ve yem toplama ekipmanı gibi diğer dönen bileşenler için de kullanılır. Yukarıdakilere ek olarak, şirket kapsamlı bir tarımsal endüstriye özel yardımcı ürün yelpazesi sunmaktadır.

Tarımsal sanayi ekipmanları için uygun yağlama çok önemlidir. İdeal olarak, döner bir yatağa bir yağlayıcı uygulanmalıdır. Bunun nedeni, yuvarlanan elemanlar arasındaki sürtünmeyi en aza indirmek ve ürünün ömrünü uzatmak için yağlamanın gerekli olmasıdır. Tarımsal-endüstriyel rulmanlar için doğru yağlayıcıyı seçtiğinizde, bunlardan en iyi şekilde yararlanabileceksiniz.