Tekstil

Tekstil - Can Bilya

Üretim verimliliğini artırma, bakım maliyetlerini düşürme ve yüksek enerji verimliliği konularında tekstil sektörüne özel çözümlerimiz ile çalışma ortamınız ister toz/elyaf isterse ıslak ve kimyasal parametreler içersin, makine performanslarınızı en yüksek seviyeye taşıyoruz.

İğneli rulmanlar, minyatür rulmanlar, konveyör çözümleri, otomatik yağlama sistemleri kurulumu
için uzman mühendis ekiplerimiz ile ihtiyaçlarınıza destek olabiliriz. Hava sistemlerinizin maksimum verim ile çalışması için hava kaçak ölçümleri ve diğer saha ölçümlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tekstil Endüstrisi Rulmanları

Arızalar maliyetli olduğundan, başarılı bir üretim süreci için tekstil makineleri için güvenilir çözümler çok önemlidir. Neyse ki, SKF’nin düşük sürtünmeli seri rulmanları, büküm iğlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaplama, yapıştırma, bitirme ve baskı işlemlerinde de kullanılırlar. Yüksek hız ve yüksek hız yetenekleri nedeniyle PTI ürünleri tekstil endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Uzun ömürlüdürler ve en kaliteli malzemelerle üretilirler. Ayrıca maksimum dayanıklılık ve minimum sürtünme sağlamak için gelişmiş teknolojilere sahiptirler.

İster Lubbock, TX’de ister başka bir yerde endüstriyel rulmanlar satın almak isteyin, SKF çok çeşitli seçenekler sunar. Yağlanmamış plastiklere ek olarak SKF, tekstil makineleri için bakım gerektirmeyen Y yatak ünitelerine sahiptir. Bu tip rulmanlar genellikle güvenilir performans için hassasiyet ve yüksek hız gerektiren çamaşır makinelerinde kullanılır. Aşınma ve yıpranmayı en aza indirecek şekilde tasarlanmışlardır ve mevcut çevre düzenlemeleriyle uyumludurlar.

Tekstil makineleri için en iyi seçenekler, uzun hizmet ömrüne sahip tribolojik olarak optimize edilmiş bilyalı rulmanları içerir. Bu tip rulmanlar, tekstil endüstrisi için idealdir çünkü yağlama gerektirmezler ve yağlayıcı olmadan çalışmaya daha yatkındırlar. Tribolojik olarak optimize edilmiş polimer bilyalı rulmanlar, tekstil endüstrisi için çok önemli olan toz geçirmezliğin ek faydasını da sunar. C&U oynak makaralı rulmanlar ayrıca mükemmel sızdırmazlık performansına sahiptir. Bu makinelerin düşük gürültüsü ve mükemmel performansı, onları tekstil makineleri pazarı için en iyi seçim haline getiriyor.

AST Rulmanlar, yüksek performans ve uzun ömür sağlamanın yanı sıra, tekstil endüstrisi için özel olarak tasarlanmış kendinden yağlamalı burçlu rulmanlar sunmaktadır. Bu kendinden yağlamalı burç yatakları, özel uygulamalar için sipariş üzerine yapılır ve özelleştirilebilir. Standart ölçülerde mevcuttur ve siparişe göre üretilebilirler. Bu ürünlerin çoğu çevrimiçi olarak mevcuttur ve kendinden yağlamalı mil yatağına dayalıdır.

Tekstil endüstrisi rulmanları için yağlama kullanmak çok önemlidir. Boyutları ne olursa olsun, bu tekstil makinelerinin sorunsuz çalışması için yağlama hayati önem taşır. Diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi, doğru tip yağlayıcı optimum performansı sağlayacaktır. Kaliteli, uzun ömürlü ve dayanıklı bir rulman arıyorsanız AST’nin yüksek kaliteli seçeneklerini değerlendirin. Standart altı ürünlerle yetinmek için hiçbir sebep yok.

Ulusal rulman yatağı, çok çeşitli tekstil makinelerini işlemek için iyi donanımlıdır. Ürünlerini teslim etme söz konusu olduğunda yüksek düzeyde hassasiyet sağlamalarıyla ünlüdürler. Ayrıca birçok farklı uygulamada gerekli olan olağanüstü kalitede otomotiv bileşenleri sağlarlar. Kaliteli bir rulman ile işiniz büyüyecektir. O yüzden daha fazla beklemeyin. Doğru makineyi alın. Bir OEM seçin, avantajlara bayılacaksınız!

Ekipmanınızı korumanın en iyi yollarından biri iyi bir gres kullanmaktır. Bu ürün, enerji faturalarınızı azaltmanıza ve makinenizin ömrünü uzatmanıza yardımcı olabilir. Şirketin ürünleri de uygun fiyatlarla mevcuttur, böylece paranızın karşılığında mümkün olan en iyi değeri elde edebilirsiniz. AST Rulmanlar, tekstil makine ihtiyaçlarınız için bir dizi çözüm sunar. Gereksinimlerinize bağlı olarak keçeli ve eğik bilyalı rulmanlar arasında seçim yapabilirsiniz.

Su pompası yatakları, su pompalarının temel bileşenidir. Yüksek hızlı küresel makaraları ve iki sıra bilyeleri su pompalarında kullanılmaktadır. Alt makaralı rulmanlar ayrıca cer makinelerinde ve ince eğirme makinelerinde de kullanılmaktadır. Bu tip silindir, fitil makinesindeki alt silindiri ve yivli silindirleri destekler. Bu tip rulman fitilde de kullanılır. Belgo (r) Alt makaralı rulmanlar, tekstil endüstrisinde en popüler olanlarıdır.

Tekstil endüstrisinde farklı tipteki rulmanlar farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Bu parçalar esas olarak eğirme ve çırçırlama işlemlerinde kullanılmaktadır. Eğirme işlemi, pamuk fabrikasında ağır hizmet tipi endüstriyel rulmanların kullanılmasını gerektirir. Bu rulmanlar boyutlarına ve şekillerine göre derecelendirilir. İyi kalitede olduklarından emin olmak için genellikle kalite denetim grupları tarafından test edilirler. Bir dizi uygulamada faydalıdırlar ve genellikle karmaşık makinelerde bulunurlar.