Denizcilik

Denizcilik - Can Bilya

Denizcilik sektörü gibi zorlu ortamlarda işler her zaman daha karmaşık olabilir. Bakım maliyetlerini düşürmek, denizde geçen süreyi artırmak ve mürettebata güven duyacağı bir çalışma ortamı sağlamak için uzman mühendis ekibimizden geniş hizmet ve ürün portföyümüz hakkında yardım alabilirsiniz. 7/24 ulaşılabilir, özel ürün ihtiyaçlarınız için tedarik sağlayabiliriz. Özel şaft keçeleri, izoleli rulmanlar, parçalı yatak ve rulmanlar gibi özel uygulamalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Denizcilik Endüstrisi Rulmanları

Denizcilik endüstrisinde, Denizcilik endüstrisi Rulmanları için çok çeşitli uygulamalar vardır. Şaft desteğinden vinçlere kadar, rulmanlar bir geminin çeşitli bölümlerinde yer alır ve sürtünmeyi ve taşıma stresini azaltmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, artan işçilik maliyeti nedeniyle, Denizcilik sektörü Rulmanları pazarının 2021-2026 döneminde %3,1 oranında büyüyeceği tahmin edilmektedir. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza uygun doğru rulmanı seçmek önemlidir.

Çin, dünyanın en büyük nakliye konteyneri üreticisi olsa da, dünyanın geri kalanı deniz rulmanları pazarında sadece marjinal bir paya sahip. Tahminlere göre Kuzey Amerika talep açısından pazar liderliğini sürdürürken, Avrupa’nın gelecekte önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Asya Pasifik bölgesinde büyüyen bir denizcilik endüstrisi ile Çin, bu endüstri için kilit pazardır. Ayrıca, COVID-19 salgınının küresel denizcilik rulmanları pazarını etkilemesi muhtemeldir.

Denizcilik endüstrisi bir dizi benzersiz zorlukla karşı karşıyadır ve bu endüstrinin büyümesi, sektörün organik büyümesine bağlıdır. COVID-19 virüsü, dünyanın dört bir yanındaki limanlarda hasara yol açarak 2020 ve 2021’de büyük gelir kayıplarına neden oldu. Ayrıca, yaklaşan COVID-19 pandemisi birçok limanın kapanmasına neden oldu ve bu da kargoda düşüşe neden oldu. talep etmek. Bu, sektör ve altyapısı üzerinde büyük bir baskı yarattı ve nakliyecilerin operasyonlarını düzene sokmalarına yardımcı olacak yeni teknolojilere ihtiyaç var.

Denizcilik endüstrisinde kullanılan iki ana tip rulman vardır. Bir tip metalden, diğeri plastikten yapılmıştır. Bileşenlerin zorlu koşullar altında çalışması gerektiğinde metalik bir yatak kullanılır. Metal olmayan çeşit, daha hafif yükler için kullanılır ve korozyona karşı düşük bir esnekliğe sahiptir. Hibrit rulmanlar piyasada çekiş kazanıyor. Bu ürünler deniz suyu da dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda çalışabilir.

Denizcilik Endüstrisi

Deniz endüstrisi, dünya ticaretinin önemli bir bölümünden sorumlu olan eğlence amaçlı teknelere olan artan talep tarafından yönlendirildi. Ayrıca bu gemiler, mal ve hizmet taşıyarak küresel ekonomiye katkı sağlamaktadır. Bu nedenle denizcilik sektöründe bu yüksek kaliteli rulmanlara olan ihtiyaç giderek artmaktadır. Bununla birlikte, doğru Denizcilik endüstrisi Rulmanlarına sahip olmak hayati hale geldi. Denizcilik endüstrisinde kullanılan rulman türleri çok çeşitlidir.

Denizcilik endüstrisindeki en yeni teknoloji, aşındırıcı ortama etkili bir çözüm sağlayabilir. Bunlar, çeşitli aktarma organları uygulamalarında ve teknelerin güç kafalarında kullanılır ve güvenilirlikleri, titiz testler ve titiz denetimlerle sağlanır. JTEKT, denizcilik sınıfı rulmanların üretimi ve dağıtımında liderdir. Şirketin ürünleri ABD Balık ve Yaban Hayatı Departmanı toksisite standartlarını karşılamaktadır. Tam seramik yatakları denizcilik endüstrisinin taleplerini karşılar ve korozyona dayanıklıdır.

Deniz endüstrisi üretiminde genellikle tekerlek yatakları, araçlarda ve teknelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tekerleğin minimum sürtünme ile dönmesine yardımcı olurlar. Bi-metal, tri-metal ve kompozit rulmanlar dahil olmak üzere farklı tipte tekerlek rulmanları vardır. Bunlar tahriklerde kullanılır. Dayanıklılıkları ve esneklikleri onları deniz araçlarının önemli bir parçası haline getirir. Ayrıca pervanelere güvenilir bir destek sağlarlar. Denizcilik sektöründe çok çeşitli Tekne rulmanları bulunmaktadır.

Yüksek kaliteli, dayanıklı. Craft Rulmanlar SI, S2 ve S3 görev sınıflarında mevcuttur. Alüminyum üçlü labirent tasarımı, paslanmayı ve diğer zararlı malzemelerin yatağı etkilemesini önler. SI, S2 görev sınıflarında mevcuttur ve denizcilik uygulamaları için uygundur. Ayrıca deniz suyuna karşı pozitif bir sızdırmazlık sağlarlar. Ayrıca yüksek kaliteli paslanmaz çelik olarak da mevcuttur.

Denizcilik
Denizcilik

Akıllı Yönlendirme Motorları son derece verimlidir ve gemilerin hava koşullarını tahmin ederek verimli bir şekilde gezinmesine olanak tanır. Akıllı Navigasyon Sistemleri, bir geminin dalgalı denizlerde gezinmesine bile yardımcı olabilir. Bir algoritma kullanarak AIS, tüm rota seçeneklerini analiz ederek bir yolculuğun karlılığını doğru bir şekilde tahmin edebilir. API’ler farklı metrik birimlerde mevcuttur. Ayrıca, mevcut iş akışlarına kolayca dahil edilebilirler. Ayrıca farklı sistem türlerine entegre edilebilirler.